برتربلاگکانال تلگرامی برتربلاگمجله اینترنتی برتربلاگ@bartarblog@bartarblogبرتر بلاگبه جمع ما بپیوندید

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
اگر نمی توانید به یک ماساژور مراجعه کنید، همچنان می توانید با استفاده از دستان خود از فواید بسیار این روش درمانی کهن بهره‌مند شوید.

ماساژ کامل بدن یکی از لذت بخش‌ترین گزینه ها برای کسب آرامش و کاهش استرس محسوب می شود. از فواید ماساژ درمانی برای تسکین استرس زیاد صحبت می شود و تمایل به دریافت ماساژ روندی صعودی را در جهان دنبال می کند. ماساژ درمانی می تواند برای انواع مختلفی از شرایط سلامت و بیماری ها موثر باشد که از آن جمله می توان به آرتروز، درد کمر، بی خوابی، سردرد، اضطراب، مشکلات گردش خون، و بهبود پس از بروز یک آسیب اشاره کرد.بقیه در ادامه مطلب...
به نقل از "وب‌ام‌دی"، اگر نمی توانید به یک ماساژور مراجعه کنید، همچنان می توانید با استفاده از دستان خود از فواید بسیار این روش درمانی کهن بهره‌مند شوید. آن چه در ادامه ارائه می کنیم تکنیک های ساده ماساژ است که با برخی از بهترین روش های مالش آرامش بخش و اعمال فشار بر نقاط مشخص همراهی می شوند.

با انجام این ماساژها روی خود یا فردی دیگر در طول روز می توانید به افزایش انرژی و بهبود تمرکز کمک کنید. همچنین، هنگام شب با استفاده از آنها می توانید به کسب آرامش و خوابی راحت دست یابید. با انجام این کار درخواهید یافت که ماساژ درمانی برای تسکین استرس تنها آغاز داستان است.

ماساژ درمانی برای تسکین خستگی چشمان

به گفته دکتر دیل گراست، این نوع ماساژ برای رفع خستگی چشم ناشی از نگاه کردن طولانی مدت به نمایشگر رایانه ایده آل است و با افزایش گردش خون به سمت این اندام ها در کاهش فشار روی سینوس، چشم و سردردها موثر است.

چشمان خون را ببندید. انگشتان شست خود را زیر ابروهای خود که از گوشه داخلی چشمان آغاز می شوند، قرار دهید. فشار وارد کرده و به آرامی انگشتان شست خود را با چرخش های کوچک حرکت دهید و به آرامی به سمت بخش خارجی ابروها حرکت کنید و این حرکت را در تمام دور چشمان ادامه دهید تا به نقطه پایانی روی پل بینی برسید.

این ماساژ را چند بار تکرار کنید و زمان بیشتری را روی قسمت داخلی چشم، جایی که پل بینی با خط آغاز ابرو برخورد می کند و نقطه ای حساس در بسیاری از مردم محسوب می شود، اختصاص دهید.

ماساژ درمانی برای تسکین سردرد و تنش

انگشتان شست خود را روی استخوان های گونه نزدیک به گوش ها قرار دهید و از نوک انگشتان خود برای اعمال فشار آرام و مالش گیجگاه (نقطه نرمی بین گوشه چشم و گوش) استفاده کنید.

با اعمال فشار بیشتر و یک حرکت چرخشی کوچک به تدریج انگشتان خود را به سمت بالا در امتداد خط رویش مو حرکت دهید تا به میانه پیشانی خود برسید، کل پیشانی و پوست سر خود را در حالی که به آرامی حرکت می کنید، ماساژ دهید.

ماساژ درمانی برای آرامش دستان

در اینجا چند حرکت که می توانند به آرامش دستان، به عنوان مثال، پس از کار طولانی با صفحه کلید رایانه، کمک کنند را ارائه می کنیم.

دستان و انگشتان خود را باز کرده و بکشید. هر انگشت را از نوک آن مالش داده و به آرامی حرکات پیچشی و کششی روی هر انگشت را انجام دهید.

سپس کف دست چپ خود را به سمت بالا گرفته و در حالت نشسته روی پایین تنه قرار دهید. روی بخش گوشتی و نرم کف دست خود بین انگشت شست و انگشت اشاره فشار وارد کنید. این کار را از سمت مچ آغاز کرده و به سمت پایین انگشت شست خود حرکت کنید.

اکنون بافت بین انگشت اشاره چپ و انگشت شست خود را چندین بار فشار دهید و به دنبال نقاط حساس باشید.

سپس کل کف دست خود را با انگشت شست راست مالش دهید، فشار بیشتری وارد کنید و از لمس و ضربات سرخوردنی از سمت مچ تا پایه هر انگشت استفاده کنید.

این فرآیند را برای دست راست خود تکرار کنید.

ماساژ دستان نه تنها برای تسکین این اندام ها کارایی دارد، بلکه توانایی تسکین سردردها را نیز دارد. دستان همانند پاها دارای نقاط رفلکسولوژی هستند که با نقاط دیگر بدن مانند سر، گردن، چشمان، گوش ها، بینی، دهان و سینوس ها ارتباط دارند.

ماساژ درمانی برای تسکین تنش در گردن

هنگامی که پشت میز رایانه خود نشسته اید دستان خود را روی شانه هایتان قرار دهید. بازدم این اجازه را به سر می دهد تا به سمت عقب حرکت کند و در همین حال شما به آرامی از انگشتان به سمت کف دست فشار وارد می کنید که موجب می شود تا عضلات پشت و شانه ها به سمت گردن حرکت کنند.

اکنون آرنج های خود را روی میز قرار دهید که به سر اجازه می دهد به آرامی به سمت جلو حرکت کند. با استفاده از نوک انگشتان دست خود و ایجاد حرکات دایره ای عمیق کوچک روی عضلات دو طرف ستون فقرات از شانه ها به سمت پایین جمجمه خود ماساژ دهید.

هر دو دست خود را روی پشت سر قرار دهید، در شرایطی که انگشتان دو دست را در هم گره کرده اید. سر خود را به سمت جلو پایین آورده و اجازه دهید وزن آرنج ها سر را به آرامی پایین بکشد و کشش در عضلات گردن و آنهایی که به سمت کمر پایین می روند، ایجاد شود.

ماساژ درمانی برای رفع خشکی شانه

برای انجام این ماساژ به یک توپ تنیس یا یک توپ لاستیکی نیاز دارید. اگر به هیچ کدام دسترسی ندارید می توانید از یک سیب استفاده کنید.

با فاصله از دیوار ایستاده در حالی که پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کرده اید. به حالت نیمه چمباتمه یا اسکات نشسته در شرایطی که باسن در برابر دیوار قرار گرفته است.

به سمت جلو خم شوید، توپ را روی پشت خود در بالای شانه ها قرار دهید.

به آرامی بلند شوید در شرایطی که به سمت دیوار فشار وارد می کنید و به توپ اجازه می دهید به آرامی در امتداد عضلات دو طرف ستون فقرات پایین برود و هنگامی که یک نقطه حساس پیدا کردید توقف کنید و منتظر بمانید تا درد فروکش کند.

روند را معکوس کنید، به آرامی به حالت چمباتمه نشسته و اجازه دهید توپ به سمت بالا و عضله شانه حرکت کند.

حالا جهت را تغییر دهید، توپ را به سمت دیگر بدن هدایت کرده و ماساژ آرام مشابهی را تکرار کنید.

با این ماساژ نه تنها تنش در شانه های را کاهش می دهید بلکه از عضلات پای قوی‌تری نیز برخوردار می شوید.

ماساژ درمانی برای رفع گرفتگی و درد در پایین کمر

در حالت ایستاده قرار بگیرید و دستان خود را روی کمر قرار دهید در حالی که انگشت های شست در پشت و انگشتان دیگر به سمت جلو قرار گرفته اند.

به آرامی با انگشتان شست خود به عضلات هر دو طرف ستون فقرات فشار وارد کنید اما مراقب باشید روی خود ستون فقرات فشار وارد نکنید.

در شرایطی که فشار را با انگشتان شست خود حفظ می کنید، حرکاتی کوچک به سمت بالا، پایین، و اطراف در دایره ای کوچک انجام دهید. هنگامی که یک نقطه حساس پیدا می کنید زمان بیشتری را برای ماساژ اختصاص دهید اما به گونه ای ماساژ ندهید که به درد اضافه شود.

انگشت شست خود را به تدریج به سمت بالا در هر دو سمت ستون فقرات تا جایی که به راحتی در دسترس دستان قرار دارند، حرکت دهید. سپس به تدریج به سمت پایین کمر بازگشته و روی سطح استخوانی استخوان خاجی فشار وارد کنید.

ماساژ درمانی برای تسکین پاهای خسته

پای چپ را روی نشیمنگاه صندلی خود قرار دهید تا بتوانید پاشنه پا را مشاهده کنید. از انگشت شست دست راست خود استفاده کرده و فشار محکم در امتداد کناره های پا وارد کنید در حالی که از پاشنه به سمت انگشت بزرگ پا حرکت می کنید. انگشت شست خود را روی پیوندگاه انگشتان پا با توپ پا حرکت دهید. هنگامی که به انگشت کوچک پا رسیدید از انگشت شست و انگشت اشاره برای اعمال فشار و پیچش در امتداد تمام سطح پا استفاده کنید. روی هر انگشت به صورت جداگانه کار کنید تا دوباره به انگشت بزرگ پا برسید. تمامی انگشتان پا را در یک دست گرفته و آنها را به سمت عقب و جلو بکشید، خم و باز کنید.

هنگامی که با دست چپ از پای چپ خود پشتیبانی می کنید از بندهای انگشت دست راست برای اعمال فشار عمیق بر کل سطح کف پای خود استفاده کنید. این کار را از پاشنه آغاز کرده به سمت انگشتان بروید و دوباره به سمت پاشنه بازگردید.

انگشتان پای خود را بکشید، خم کنید و به حالت اول باز گردانید و چند حرکت چرخشی در مچ پا انجام دهید.

کل این فرآیند را برای پای راست نیز تکرار کنید.

منبع:عصر ایرانطبقه بندی: سلامت و بهداشت،
برچسب ها: ماساژ، ماساژ درمانی، استرس،

تاریخ : پنجشنبه 6 آبان 1395 | 12:48 ب.ظ | نویسنده : برمک | نظرات
۷ راهکار برای ترک اعتیاد به تلفن هوشمند صد در صد تضمینی
تالاب استیل با چشم‌اندازی زیبا از کوهستان و جنگل
طول عمر بیشتر با این گزینه‌ها
اس ام اس عاشقانه
اس ام اس صبح بخیر گفتن (7)
امن‌ترین کشور جهان معرفی شد
قهرمان مبارزه با قند خون و دیابت!
بازدید ببرها از قفس انسان ها (فیلم)
انتشار فیلم اولین پرتاب بزرگترین بمب غیراتمی آمریکا در افغانستان (فیلم) / افغانستان: 90 داعشی کشته شدند
وقتی دختران نوجوان بیش از حد معمول به ظاهر خود اهمیت می‌دهند
با عشق‌های دوره نوجوانی چه کنیم؟
استرس و درد مفاصل
اگر این ۷ علامت را دارید بدن شما بیمار است!
چگونه اعتماد دیگران را جلب کنیم؟
۶ گام مهم که شما را در سال جدید به هر هدفی می‌رساند
عکس دختران ایرانی که بازی با چین را در استادیوم آزادی بودند
کمک به کاهش وزن با انجام این سه کار پیش از صبحانه
۵ راهکار ساده برای اینکه در سال جدید آدم‌ بهتری باشیم
گردشگری نوروزی در بندر ترکمن را تجربه کنید
سرطان مری در کمین افراد چاق
نمایی هوایی و کم‌نظیر از دریای خزر +عکس
ملاک ازدواج و انتخاب همسر در اسلام و قرآن
تنبیه جالب پلیس برای خاطیان چهارشنبه سوری +عکس
بی‌شعوری
بدل های پوتین و ترامپ در حاشیه مسابقات سالانه اسب سواری در بریتانیا
هیوندا سوناتای 2018 با چهره جدید رونمایی شد (+عکس)
به این دلایل در کارهایتان شکست می‌خورید!
سفر رویایی به سرزمین آبشارهای خروشان +تصاویر
عکس سردار آزمون
دیدنی‌های استان تهران در ایام نوروز را از دست ندهید +تصاویر
سایت ماه اسکین طراح قالب وبلاگ رایگان با امکانات عالی
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.